Оцінка відповідності
Оцінка відповідності - процес, що демонструє відповідність продукту або послуги заданим вимогам, інакше кажучи, це комплекс процедур, що демонструють відповідність продукту умовам відповідного технічного регламенту.
Оцінка відповідності проводиться у відповідності до вимог конкретного технічного регламенту та підрозділяється на “модулі”, які охоплюють обмежену кількість різних процедур, що застосовуються до самого широкого переліку продукції.
Модулі оцінки відповідності дають законодавцеві можливість встановити відповідні процедури, щоб виробники могли продемонструвати відповідність продукту вимогам технічних регламентів щодо типу продукції та відповідних ризиків.
Модулі, які використовуються можуть передбачати або не передбачати залучення призначеного органу з оцінки відповідності:
Для простої продукції з низьким рівнем небезпеки: сертифікація виробником називається «Декларацією виробника"
Для складнішої продукції з більш високим рівнем небезпеки: сертифікація здійснюється органом з оцінки відповідності з видачею відповідного сертифіката відповідності
Крім того, процедури оцінки відповідності, відповідно до спеціального технічного регламенту, повинні аналогічним чином забезпечити достатній доказ відповідності продукції прийнятим основним вимогам.
Деякі технічні регламенти передбачають можливість використання модулів, заснованих на методах перевірки системи якості. У цих випадках виробник також, звичайно, вдається до допомоги модуля або комбінації модулів, крім тих випадків, коли відповідність вимогам передбачає обов'язкове застосування певної процедури.
Відповідність введеної в обіг, наданої на ринку або введеної в експлуатацію в Україні продукції вимогам усіх чинних технічних регламентів, які застосовуються до такої продукції, є обов’язковою та контролюється інспекторами в рамках Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції».
В Україні вимоги до органів, які проводять сертифікацію продукції визначається стандартом ISO/IEC 17065:2012 на відповідність компетентного дотримання якого Національним агентством з акредитації України проводиться акредитаційний аудит.
Державне підприємство «Західний експертно – технічний центр» призначене Органом з оцінки відповідності продукції вимогам 12 Технічних регламентів і внесений до відповідного Реєстру за номером UA.TR.105.